Ռուսական թատրոնում մեկնարկել է «Թատերական շաբաթ» նախագիծը
ՀՀ ԿԳՄՍՆ ենթակայության Կ․ Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնում մեկնարկել է «Թատերական շաբաթ» նախագիծը։
Այսօր բազում հյուրեր ենք ունեցել։ Մեզ էին այցելել ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը և նախարարի տեղակալ Դանիել Դանիելյանը։
Մեր այցելուները մարտի 22-30-ը բացառիկ հնարավորություն ունեն թատրոնի գրական մասի վարիչ Մարինե Մարինոսյանի և թատրոնի առաջատար դերասանների հետ շրջել թատրոնի թանգարանով և ծանոթանալ թատրոնի պատմությանն ու ավանդույթներին, ինչպես նաև այցելել թատրոնի տարբեր արտադրամասեր` բուտաֆորների պատրաստման, հագուստի, դիմահարդարման։
Նախատեսված են նաև թրեյնինգներ՝ ԵԹԿՊԻ ուսանողների մասնակցությամբ (կուրսի ղեկավար, թատրոնի տնօրեն Սուրեն Շահվերդյան)։

В подведомственном МОНКС РА Русском драматическом театре им. К. Станиславского стартовал проект «Театральная неделя». Сегодня у нас было много гостей. Нас посетили министр образования, науки, культуры и спорта Армении Жанна Андреасян и заместитель министра Даниел Даниелян.
22-30 марта наши посетители получат уникальную возможность совершить экскурсию по музею театра вместе с заведующей литературным отделом Марине Мариносян и ведущими артистами театра, познакомиться с его историей и традициями, а также посетить различные театральные цеха - бутафорский, костюмерный, гримерный.
Планируются также тренинги с участием студентов ЕГИТИК (руководитель курса- директор театра Станиславского Сурен Шахвердян). Участники тренингов научатся создавать сценические образы и свободно выражать свои эмоции.