Կ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնը Ամանորին կներկայացնի Հանս Քրիստիան Անդերսենի «Մատնաչափիկը» հեքիաթի հիման վրա ստեղծված ներկայացումը։ Ներկայացման բեմադրիչը Նունե Կիրակոսյանն է: Ներկայացման բեմանկարիչը Տիգրան Հարությունյանն է, զգեստների նկարիչը` Յուլիա Ֆինկը:
Ներկայացման մեջ խաղում են թատրոնի երիտասարդ դերասանները։ Զանգվածային տեսարններում՝ ԵԹԿՊԻ ուսանողներն են (Սուրեն Շահվերդյանի արվեստանոց)։
Ծաղիկից ծնված փոքրիկ աղջիկը, որի անունը Մատնաչափիկ է, անցնում է բազմաթիվ փորձությունների միջով: Ճանապարհին նա հանդիպում է Դոդոշին, Բզեզին և Խլուրդին, որոնցից յուրաքանչյուրը ցանկանում է նրան իր հարսնացուն դարձնել: Չնայած դժվարություններին, Մատնաչափիկը մնում է բարի և հավատարիմ իր երազանքներին: Ի վերջո, նա գտնում է իր երջանկությունը՝ տունը, որտեղ իրեն սպասում են։
Ներկայացումից առաջ փոքրիկ հանդիսատեսին հյուր կգան Ձմեռ պապն ու Ձյունանուշը: Ներկայացումների ցուցադրությունը կմեկնարկի դեկտեմբերի 18-ից:

На Новый год Русский театр покажет спектакль «Дюймовочка»
Русский драматический театр имени К. С. Станиславского представит на Новый год спектакль «Дюймовочка» по сказке Ганса Христиана Андерсена. Режиссёр постановки - Нуне Киракосян, сценография - Тигран Арутюнян, художник по костюмам - Юлия Финк.
В спектакле задействованы молодые актёры театра, а в массовых сценах участвуют студенты Ереванского государственного института театра и кино (мастерская Сурена Шахвердяна).
Маленькая девочка по имени Дюймовочка, рожденная из цветка, проходит через множество испытаний. На своём пути она встречает Жабу, Жука и Крота, каждый из которых хочет сделать её своей невестой. Несмотря на трудности, Дюймовочка остаётся доброй и верной своим мечтам. В конце концов она находит свое счастье - свой дом, где ее всегда ждут.
Перед началом спектакля в гости к маленьким зрителям придут Дед Мороз и Снегурочка. Показы спектакля начнутся с 18 декабря.