ԷՐՎԻՆ ԱՄԻՐՅԱՆ – դերասան
Ավարտել է Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտը (2001-2004 ուսանել է ասպիրանտուրայում): 2005թ. ստացել է արվեստաբանության թեկնածուի աստիճան: Թատրոնում աշխատում է 2007թ.-ից:
Թատրոնում խաղացել մի շարք դերեր` Վ. Ստեփանյանի «Տերն ու ծառան» (Սիմոն), Ա. Վոլոդինի «Սիրելիներից մի բաժանվեք» (Միրոնով), Ա. Ցագարելիի «Խանումա» (Կինտո, Հակոբ), Ն. Գոգոլի «Ռևիզոր» (Ծառա), Ա. Չեխովի «Երեք քույր» (Վկա), Գ. Գորինի «Հիշատակման աղոթք» (Ֆյոդր), Ֆ. Ստրինդբերգի «Ֆրեկեն Ժյուլի» (Անտառապահ), Ա. Օստրովսկու «Գինարբուք ուրիշի խնջույքում» (Կապիտոն Տիտիչ), Ա. Շիրվանզադեի «Մորգանի խնամին» կամ «Ես ամուսնանում եմ ամերիկուհու հետ» (Ստեփան), Կ. Բալայանի, Ա. Գրիգորյանի «Աբանամատ» (Տեպպե, Զբոսաշրջիկ) Կ.Գոլդոնիի «Խառնաշփոթ Կյոջիում» (Բեպպո), Ա. Վամպիլովի «Բադի որսը» (Դիմա), Ա.Օստրովսկու «Ամեն ինչ վաճառվում է» (Միլովիդով), Ն.Պտուշկինայի «Աննորմալը» (Նա), Է.Դե Ֆիլիպոյի «Ֆիլումենա Մարտուրանո» (Ռիկարդո), Յ. Պոլյակովի «Ինչպես Աստվածները» (Նեպոչատիյ), Վ. Ժերեբցովի «Խնջույք ամառանոցում» (Սավչիկ), Ա. Կորովկինի «Մրգերով համար» (Վլադիմիր Պետրովիչ Բիբիկով), Ն. Գրիգորյանի «Խաղաղության փողոցում» (Արմեն, Էլշադ), Ա.Կուլիչկովի, Ս. Շևչենկոյի «9 ամիս» (Առաջնածին), Ու. Շեքսպիրի «Ռոմեո և Ջուլիետ» (Տիբալթ), Դոն Նիգրոյի «Մարդիկ։ Գազաններ։ Հանգամանքներ։» (Ջորջ), Ա. Չեխովի «Բալենու այգին» (Յաշա), Ա. Պուշկին «Փոքրիկ ողբերգություններ» (Նախագահ) և այլն:
2015թ.-ին Վ.Ժերեբցովի «Խնջույք ամառանոցում» ներկայացման Սավչիկի դերի համար արժանացել է ՀԹԳՄ «Արտավազդ» մրցանակի` «Երկրորդ պլանի Լավագույն դերասան» անվանակարգում:

ЭРВИН АМИРЯН – актер
Окончил Ереванский государственный институт театра и кино (2001-2004 учеба в аспирантуре). В 2005г. присуждена ученая степень кандидата искусствоведения. В театре работает с 2007 г.
Сыграл в спектаклях: «Хозяин и слуга» В.Степанян (Симон), «С любимыми не раставайтесь» А. Володин (Миронов), «Ханума» А. Цагарели (Кинто, Акоп), «Страсти по ревизору» Н. Гоголь (Cлуга), «В Москву, в Москву, в Москву!» А. Чехов (Cекундант), «Поминальная молитва» Г. Горин (Федор), «Фрекен Жюли» А. Стриндберг (Лесничий), «В чужом пиру похмелье» А. Островский (Капитон Титыч), «Кум Могана» или «Я женюсь на американке» А. Ширванзаде (Степа), «Абанамат» К. Балаян, А. Григорян (Теппе, Турист), «Кьоджинский переполох» К.Гольдони (Беппо), «Утиная охота» А.Вампилов (Дима), «Все на продажу» «На бойком месте» А.Островский (Миловидов), «Ненормальная» Н.Птушкина (Он), «Филумена Мартурано» Э.Де Филиппо (Рикардо), «Как боги» Ю.Поляков (Непочатый), «Тусовка на даче» В. Жеребцов (Савчик), «Номер с фруктами» А. Коровкин (Владимир Петрович Бибиков), «На улице мира» Н. Григорян (Армен, Эльшад), «9 месяцев» А. Куличков и С. Шевченко (Первородящая), «Ромео и Джульетта» У. Шекспир (Тибальд), «Люди. Звери. Обстоятельства.» Дон Нигро (Джордж), «Вишневый сад» А. Чехов (Яша), «Маленькие трагедии» А. Пушкин (Председатель) и др.
Лауреат высшей театральной премии Армении «Артавазд-2015»: в номинации «Лучший актер второго плана» (за роль Савчика в спектакле «Тусовка на даче /Пикничок/» В. Жеребцов).