ԱՐՄԱՆ ՂԱԶԱՐՅԱՆ - ՀՀ վաստ. արտիստ
Ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի ռուսաց լեզվի և գրականության ֆակուլտետը: 1998-2000թթ. սովորել է Երևանի Կ.Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնի դերասանական ստուդիայում, որից անմիջապես հետո ընդունվել է աշխատանքի նույն թատրոն:
Թատրոնում կերտել է մի շարք դերեր բազմաթիվ ներկայացումներում`
Մ.Տիբոյի «Իդիալական տղամարդը» (Վիկտոր), Դ.Խայերի «Պառլամենտական կատակերգություն» (Ուոլի), Բրիկերի, Լասեգի «Ախ, այդ ֆրանսիական հնարքները» (Լամար), Ս.Դովլաթովի «Աբանամատ» (Խուրիև, Բասկին), Ն.Գրիգորյանի «Խաղաղության փողոցում» (Հայկ), Ա.Կուլիչկովի և Ս. Շևչենկոյի «9 ամիս» (VIP ծննդկան), Ա.Գրիբոյեդովի «Խելքից պատուս» (Պլատոն Միխայլովիչ), Ա.Յախոնտովի «Սեր կմախքի հետ» (Նա), Գ.Գորինի «Հիշատակման աղոթք» (Սպա), Լ.Շանթի «Ինկած բերդի իշխանուհին» (Խուրշիդ), Ջ.Օրտոն «Ինչ տեսավ սպասավորը» (սերժանտ Մետչ), Լետրազի «Փոքրիկ» (Ժակ), «Կարմիր գլխարկ» մյուզիքլ (Գայլ), Ռ.Կալինոսկու «Հրեշը լուսնի վրա» (Արամ), Գ.Մոպասանի «Կտակ» (Մազո), Ա.Վոլոդին «Սիրելիներից մի բաժանվենք» (Միտյա), Ա.Չեխովի «Երեք քույր» (Սոլյոննի), Դ.Մուրադյանի «Մեր հին դաշնամուրը» (Միքայել), Ն․ Էրդմանի «Ինքնասպանը» (Պոդսեկալնիկով), Ու. Շեքսպիրի «Ռոմեո և Ջուլիետ» (Կապուլետ), Ռ. Բայերի «Խառը զգացմունքներ» (Գերման), Կ. Միտանի «Ծիծաղի ակադեմիա» (Գրաքննիչ) և այլն:
2011թ.-ին Յու. Պոլյակովի «Համադասարանցիներ» ներկայացման Ֆյոդոր Ստրոչկովի դերի համար արժանացել է ՀԹԳՄ «Արտավազդ» մրցանակի` «Երկրորդ պլանի Լավագույն դերասան» անվանակարգում:

АРМАН КАЗАРЯН - Заслуженный артист РА
Окончил русское отделение филологического факультета Ереванского государственного университета. В1998 г. он поступил в актерскую студию при театре им. К.С. Станиславского, по окончании которой, в 2000 году, был зачислен в труппу театра.
За годы работы в театре сыграл ряд ролей: «Идеальный мужчина» М. Тибо (Виктор), «Парламентская комедия» Д. Хайер (Уолли), «Ох, эти французские штучки» Брикер, Ласег (Ламар)», «Абанамат» С. Довлатов (Хуриев, Баскин), «На улице мира» Н. Григорян (Айк), «9 месяцев» А. Куличков и С. Шевченко (VIP родящая), «Горе от ума» А. Грибоедов (Платон Михайлович), «Любовь со скелетом» А. Яхонтов (Он), «Поминальная молитва» Гр.Горин (Урядник), «Княгиня павшей крепости» Л.Шант (Хуршид), «Что увидел дворецкий» Дж.Ортон (сержант Метч), «Крошка» Ж.Летраз (Жак), «Лунное чудовище» Р.Калиноски (Арам), «Наследство» Г.Мопассан (Мазо), «С любимыми не расставайтесь» А.Володин (Митя), «В Москву…в Москву…в Москву» - «Три сестры» А.Чехов (Соленый), «Наше старое пианино» Д.Мурадян (Микаэл), «Самоубийца» (Подсекальников) Н․ Эрдман, «Ромео и Джульетта» У. Шекспир (Капулетти), «Смешанные чувства» (Герман) Р. Баэр, «Академия смеха» (Цензор) К. Митани и др.
Лауреат высшей театральной премии Армении «Артавазд-2011» - в номинации «Лучшая мужская роль второго плана» (за роль Федора Строчкова в спектакле «Одноклассники» Ю.Полякова).